24 Haziran 2022
15.5 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELSU PARKI’NDAN İLK SULAR DOLDURULDU

SU PARKI’NDAN İLK SULAR DOLDURULDU

-

Keşan Belediyesi tarafından işadamı Hayati Bingöl’ün desteği ile düzenlenen Terfi 3’teki Su Parkı’nda biten çalışmaların ardından ilk su 11 Ekim 2019 Cuma günü dolduruldu.
 

Su Parkı’nda gerçekleşen programa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Belediye Meclis Üyesi Nehir Gergin, işadamı Hayati Bingöl ile birim müdürleri katıldı.

Burada konuşan Başkan Helvacıoğlu, ‘’Hafta sonuna girerken günün yorgunluğunu Su Parkı ile gideriyoruz. Burada şimdi gördüğünüz gibi bir park alanı oluşturarak buradan suyu vermeye başladık. Bu çeşmede emeği geçen başta Özbingöl Ailesi adına Hayati Bingöl ağabeyime Keşan kamuoyu adına teşekkür ediyorum. Sevgili Park Bahçeler Birimimizden Pelin hanıma Savaş beye yine Su Kanalizasyon Müdürümüz Erhan beye, Fen İşleri Müdürümüz Erdi beye teşekkür ediyorum.  Bugün bu bir açılış değil, bugün su alan ve buraya gelen vatandaşlarımıza haber verme amaçlı yapılan bir programdır. Bugün buraya su almaya gelmiş olan vatandaşımız Mustafa Bayram ağabeyimiz burada biz de çeşmeden ilk suyu besmele ile açarak bidonlarımızı dolduracağız.  Bundan sonra tüm halkımızı da Su Parkı’na davet ediyoruz. Hayırlı olsun. Keşan’a böyle çeşmeler kazandıracağız, mahalle çeşmeleri kazandıracağız. Bu arada şunu da belirtmek istiyorum bir ara suyun ücretli olacağı şeklinde bazı söylemler oldu. Suyumuz ücretsizdir. Anneanneler, dedeler su doldururken torunları da parkımız da oynayabilirler. Güzel bir park oluşturduk. ” dedi.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Kılınç’ta çeşmeyi ve düzenlemeyi beğenerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Çeşmeden ilk suyu almak için gelen Mustafa Bayram adlı vatandaş da “Daha önceden hep buradan su alıyorduk.  Bugün de bakıma giren çeşme açıldı mı açılmadı mı diye bakayım dedim ve programa denk geldim. Burası için size teşekkür ederim“ dedi.

Daha sonra Bayram’ın bidonları Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere açılışa katılan konuklar tarafından doldurularak kendisine teslim edildi.

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi