30 Haziran 2022
21.1 C
Edirne
Ana SayfaEDİRNEYERELVALİ CANALP VE BAŞKAN GÜRKAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

VALİ CANALP VE BAŞKAN GÜRKAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

-

Edirne Valisi Ekrem Canalp ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.
 

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yayınladığı mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edişinin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

TBMM’nin açıldığı günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Küçük Hanımlar Küçük Beyler; Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, Ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz” diyerek ülkenin geleceğinin çocuklarda olduğunu vurgulamıştır.

Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayram olan 23 Nisan, yarının karar vericileri çocuklar arasında dostluk, sevgi ve saygı duygusunun aşılanmasını sağlayan bir mayadır. Ülkemizde tüm dünya çocukları buluşurken; bizlerde bu sene 10. Balkan Çocuk Şenliğinde, Balkan ülkeleri ve çevre illerden çocuklarımızı ilimizde ağırlayacağız. Bu bayram vesilesiyle; her zaman ifade ve iddia ettiğimiz gibi Edirne’nin Balkanların barış, ekonomi ve kültür başkenti olma hedefine çocuklarımızla birlikte emin adımlarla yürümekteyiz. Dünyada ve bölgemizde barışın temelini, geleceğimiz olan çocuklarımızla, Atamızın tüm çocuklara armağan ettiği bu bayramla attık ve atmaya devam ediyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle; TBMM’nin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kurtuluş mücadelesi uğrunda can veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum”.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

“Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ diyerek bu önemli günü tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, milletimizin en değerli varlığı, barışın, kardeşliğin ve sevginin temsilcileridir. Çocuklarımız geleceğimizdir, umudumuzdur, en büyük güvencemizdir. Hiç kuşkusuz ki kalbi Mustafa Kemal Atatürk ile atan çocuklarımız ülkesine ve milletine duyduğu sevgiyle; bu güzel ülkeyi en üst noktalara ulaştıracak; ahlaki değerlere bağlı kalarak bilim ve teknolojinin ışığında geleceğin Türkiye’sini oluşturacaklardır. 5 farklı medeniyete ev sahipliği yapan; bağrında güçlü bir tarihi ve kültürü barındıran Edirne; ülkesine ve milletine bağlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, sorumluluklarının bilincinde, çağdaş düşünceli bireyler olarak mücadele vermeye; Bayrağımıza, İstiklal Marşımıza, vatan topraklarımıza ve bizleri özgür ve bağımsız kılan tüm değerlere sahip çıkmaya devam edecektir.

Demokrasinin, aziz Türk Milleti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99. Kuruluş Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”.

 

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side

Trakya Bölgesi