25 Temmuz 2024
19.9 C
Edirne
Ana SayfaTEKİRDAĞTEKİRDAĞ’DA MEZARLIK DEMİRLERİNİ ÇALDILAR

TEKİRDAĞ’DA MEZARLIK DEMİRLERİNİ ÇALDILAR

-

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine bağlı Sarılar Mahallesi Mezarlığı’nı çevreleyen çok sayıda demir panel çitlerini çalan hırsızlar kayıplara karıştı. Hırsızlara tepki gösteren mahalle muhtarı Fuat Döner, “Diriye saygıları yok ki ölüye saygıları kalsın, yazıklar olsun, çok üzüldüm” diye konuştu.

İddiaya göre; Tekirdağ’ın Çorlu İlçesine bağlı Sarılar Mahallesi Mezarlığı’nda , gece yarısı mezarlığa gelen kimliği belirsiz kişi veya kişilerce mezarlığı çevreleyen 65 adet demir panel çit sökülerek çalındı. Mezarlığa ziyarete gelen vatandaşların durumu fark etmesi üzerine jandarmaya haber verildi. Olayla ilgili jandarma tarafından çalışma başlatıldı.

Sarılar Mahallesi Muhtarı Fuat Döner, hırsızlara tepki gösterdi.
Fuat Döner“Bunların diriye olmadığı gibi ölüye de saygısı kalmamış. Cidden çok üzüldük. Sağ olsunlar jandarma ekiplerimiz gerekli denetimlerini yapıyorlar ama yine de hırsızlar yapacağından geri kalmıyor. Maddi yönden zarar büyük olabilir ama manevi yönü bizi çok üzdü” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Zafer Özkan da, olaya tepkisini dile getirdi.
Özkan, “Yazıklar olsun, yapılmaması gereken şeyler. Utanç verici bir durum. Nasıl bir vicdan var bunlarda anlamak mümkün değil” diye konuştu.

Öte yandan sosyal medyada paylaşımları gören vatandaşlar da, “Bu millet iyice şaşırdı. Hiç mi vicdan Allah korkusu yok” şeklinde yorum yaparak tepkisini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side