25 Temmuz 2024
19.9 C
Edirne
Ana SayfaTEKNOLOJİVodafone ve DE-CIX’ten kurumsal müşterilere yeni bulut hizmetleri

Vodafone ve DE-CIX’ten kurumsal müşterilere yeni bulut hizmetleri

-

Vodafone Türkiye, İnternet Değişim operatörü DE-CIX ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni iş birliğiyle, operatörün kurumsal müşterilerine bulut hizmetleri sunmak üzere Esenyurt Veri Merkezi’nde bir DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası (PoP) kuruldu.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, internet değişim operatörü DE-CIX ile yeni bir anlaşma imzaladı.

Şirket ile uzun süredir var olan iş birliğini uluslararası bağlantı alanına da taşıyan operatör, kurumsal müşterilerine bulut hizmetleri sunmak üzere Esenyurt Veri Merkezi’nde bir DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası (PoP) kurdu. Esenyurt Veri Merkezi’nde kurulan DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası sayesinde operatör, kurumsal müşterilerine, şirketin global birbirine bağlantı ekosistemine erişim sağlamanın yanı sıra global çerçevede bulut bağlantı hizmetleri de sunacak.

Kesintisiz ve etkin bağlantı hizmeti
Yapılan açıklamaya göre, operatör ve şirketin yeni anlaşması ile hem DE-CIX, Vodafone kurumsal müşterilerini tek bir bağlantı ile birçok buluta bağlayacak; hem de operatör, global bir internet değişim operatörünü Esenyurt Veri Merkezi’nin bağlantı noktalarından biri haline getirecek.


Vodafone Türkiye, İnternet Değişim operatörü DE-CIX ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni iş birliğiyle, operatörün kurumsal müşterilerine bulut ...

Esenyurt Veri Merkezi’ndeki DE-CIX sabit erişim bağlantı noktası ile yurtdışına doğrudan özel bulut bağlantısı sağlanacak. Bu sayede lokasyonlar arasında kesintisiz, etkin ve güçlü bir bağlantı daha az maliyet, daha etkin performans ve maksimum güvenlik ile sunulacak.

Esenyurt Veri Merkezi’ndeki yeni DE-CIX sabit erişim bağlantı noktasını değerlendiren Vodafone Türkiye Toptan Satış Direktörü Serdar Birlik, şunları söyledi: “Şirketle yaptığımız işbirliğiyle, Esenyurt Veri Merkezi’nde kurumsal müşterilerimize bulut bağlantı hizmetleri sağlıyoruz.

Müşterilerimizi bu sayede lokasyonları arasında en etkin ve güçlü altyapı ile şirket aracılığıyla bağlarken, onlara maliyet ve zaman tasarrufunun yanı sıra, performans artışı ve satış sonrası destek gibi faydalar da sunabiliyoruz.”

DE-CIX Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen ise şöyle konuştu:
“Operatör ile 2016 yılından beri birlikte çalışıyoruz.


Vodafone Türkiye, İnternet Değişim operatörü DE-CIX ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni iş birliğiyle, operatörün kurumsal müşterilerine bulut ...

Türkiye’de eşleştirme alanındaki iş birliğimiz, şimdi yeni kurduğumuz sabit erişim bağlantı noktası ile bulut bağlantı alanında da devam edecek.

Vodafone Türkiye, İnternet Değişim operatörü DE-CIX ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni iş birliğiyle, operatörün kurumsal müşterilerine bulut ...

Bu iş birliğiyle, operatörün kurumsal müşterileri ile dünyanın lider bulut operatörleri arasında güçlü bir bağlantı sağlayacağız. İş birliğimizin operatörün kurumsal müşterilerine önemli bir verimlilik artışı sağlayacağına inanıyoruz.”
Kaynak: İHA

Bir Cevap Yazın

Edirne TV
Edirne TVhttps://www.edirnetv.com
Edirne Televizyonu - Edirne Haberleri - Edirne Son Dakika Gelişmeleri - Tekirdağ Kırklareli Çanakkale Bölgeden Haberler

Gözden Kaçmasın

Son Günlerde Popüler

Edirne Ticaret Borsası Side