ŞEMSETTİN EMİR?!…

  0
  14

  Önceki gün Karaağaç’taki mahalle kahvemizde sabah çayımı içiyordum. O sırada Edirne merkezden üç hemşerimiz gelip bir masada oturdular. Selamlaşma faslından sonra söz dönüp dolaşıp AK Partideki görev değişikliklerine geldi.

  En çok sorulan soru; AK Partide İl Başkanı kimin olacağı sorusuydu.

  Kahvehaneye yeni gelenlerle birlikte, diğer masalarda oturan hemşerilerimiz de sohbete ortak olmuşlardı.

  Hemşerilerimizden birisi; Şemsettin Emir adını ortaya koyunca, hiç itiraz sesi yükselmedi. Kahve sohbetinde bulunan hemşerilerimizin bir bölümü AK Partili, bir bölümü CHP’li, bir bölümü de MHP’li idi.

  Buna karşılık Şemsettin Emir ismine hiç itiraz yapılmadı.

   Bilakis Onun dürüst esnaflığından, dobra dobra konuşan birisi olduğundan, yardımseverliğinden ve yüksek tahsilli birisi olduğundan söz edildi.

  Ertesi gün Sn. Şemsettin Emir’in bedesten yanındaki dükkanına uğrayıp bir çayını içtim. Kendisine mahalle kahvemizdeki sohbetin ayrıntılarını anlattım.

  Doğrusu Şemsettin Emir anlattıklarımdan gayet de memnun olmuştu.

  “Hocam, bana bu anlattıklarınızı köşenizde yazar mısınız?” diye sordu.

  Ben de “Ben talimatla yazı yazmıyorum. Yazmamda, Kamu yararına bir şey çıkacaksa yazarım.”dedim.

  Ben AK Partili değilim. Olmaya da hiç niyetim yok.

  Ben, siyasi tercihimde öncelikle Edirne’yi düşünürüm.

  Bu nedenle AK Parti’nin ya da CHP’nin ve de MHP’nin İl Başkanın kim olması konusunda ince eleyip sık dokurum. Çünkü bu makamlara gelecek olan kişiler, öncelikle Edirne Halkına hizmet edeceklerdir. Bu yüzden Şemsettin Emir’in siyaset anlayışı ve kişilik yapısı beni yakından ilgilendirir.

  Bu yazıyı yazmamın gerekçesi budur.

  Ben, kendi görüşümü de aktararak Sayın Şemsettin Emir’in AK Parti Edirne İl Başkanı olmasının, daha da ileride milletvekili olmasının Edirne için yararlı olacağı inancındayım.

  Görelim zaman ve şartlar neyi ya da neleri gösterecek?

  Güzel şeyler görmek dileğimizdir.